والعاقبه المتقین - روزهایی به کوتاهی زندگی

روزهایی به کوتاهی زندگی

نقد , طنز , داستان , شعر , روزنوشت

والعاقبه المتقین

یک ضرب المثل چینی هست که میگه به جای اینکه به دیگران ماهی بدی ماهی گیری رو نشونشون بده . با خانه درست کردن برای افراد یک محله در ایلام و نامه های شخصی مشکلات بی خانه مانی و اشتغال جوانها ، زنان سرپرست خانه وار ، بی خانه مان ها و ... حل می شود؟

بسی غصه دار شدیم .

راستی دیروز دایی بزرگ ما از سفر کیش برگشت . این رو به جهت تشکر از دولت میگویم چرا که او یک بازنشسته است که مدتهاست در خانه با زن پیرش زندگی می کند .و هیچ تفریح و سرگرمی ندارد . اما به لطف دولت مهرورز به یک سفر چند روزه در جزیره زیبا و دیدنی کیش دعوت شد تا از زحمات یک عمر او تقدیر و تشکر شود . منتها این بنده خدا  چون سن بالایی دارد و پای راه رفتن ندارد و چشمانش هم بعد از چند بار عمل کردن فقط از فاصله نیم متری با عینک ذره بینی تلوزیون می بیند وقتی که می خواهد به دلیل مشکلات عدیده مالی پول سفر را بگیرد موافقت نمی کنند و او مجبور به سفری مفرح می شود که هم فال است هم تماشا تازه رایگان هم هست ، برود . اما در تمام طول سفر از موهبات بصری نصیبی نمی بیند و هر جا کاروان می رفته در گوشه ای می نشسته  تا انها بروند و برگردند و تمام دیدنی ها را  از زبان زنش می شنیده .

بسی غصه دار شدیم.

گونی سیب زمینی که به فرهنگیان داده بودند آنی که نصیب ما شد به دلیل ریشه زدنش نصفش قبل از مصرف راهی زباله دانی شد .

بسی غصه دار شدیم

.هر چند کارهای این دوره ارزش بالاتری از فیلم تبلیغاتی داشته است .

یاد باد آن جمله معروف دکتر در چیزی حدود ۴ سال پیش که فرمودند :" چرا ما شعور مردم رو دست کم می گیریم .آیا مشکل جوون های ما مشکل موی سرشونه !!"

تا یادم نرفته این رو هم بنویسم که گریه اون دختر بچه که آقای رئیس جمهور رو حتی بیشتر از باباش دوست داره دل ما رو کباب کرد .آی ی ی ی ی . چه پدر بی توجهی داره بنده خدا ، که توی ٨-٩ سال از عمرش مهرش به دل بچه اش ننشست

و در یک نگاه دل و دیده هر دو باختیم و خرسندیم .

   + کسی معمولی تر از همه ; ۱٠:٢۱ ‎ب.ظ ; جمعه ۸ خرداد ۱۳۸۸
    comment نظرات ()