روزهایی که حتی گریه هم خفه خوان می شود - روزهایی به کوتاهی زندگی

روزهایی به کوتاهی زندگی

نقد , طنز , داستان , شعر , روزنوشت

روزهایی که حتی گریه هم خفه خوان می شود

میگه توی هفته قبل ١۵ تا قرص خورده .۵ ورق هم از یکی دیگه کنار گذاشته . یاد من افتاده پشیمون شده . شیر خورده ، استفراغ کرده .دیدم چند روزی رنگش سیاه شده بود . زیر چشماش چال رفته بود . رنگ لباش تغییر کرده بود . خنگی هم حدی داره .

می دونم همه چی رو به خاطر من تحمل می کنه. قسم می خوره . اما بدون قسم هم می دونم . این روزها چقدر اذیتش کردم .یعنی سر به سرش گذاشتم .  می گه بعضی وقتها اونقدر اذیتش می کنم که ازم سیر بشه بگم دیگه نمی خوام ببینمت . تا راحت تر بتونه از این زندگی لعنتی خلاص بشه . سرم رو پایین می اندازم .

اون یکی که روش خیلی حساب می کردم .خیلی از سوال هامو از ازش می پرسیدم . با هم پیوند نزدیک تر از دو تا دوستیم . چندین ساله . دوران دبیرستان تا حالا . الان قاطی کرده . میگه هنوز دیر نیست برای پشیمان شدن . اگه می خوای عهدت رو بشکن .روی همه چی خط کشیده . همه چی .با حرفهایی که ازش می شنوم دور سرم علامت سوال که می چرخه . هیچی ندارم بهش بگم . زبانم توی دهنم نمی چرخه . قفل کردم. می گم تو رو از قبل تا حالا می شناسم .تویی که ایمانت برام حجت بوده . اگه از اونجا به اینجا رسیدی دیر یا زود از این مرحله هم عبور می کنی .

چندین روزه که می خوام بنویسم چرا مردم توی کوچه و خیابون عصبی شدن ، افسرده شدن ، غمگین و  پر خاشگر شدن. اما می بینم خیلی از نزدیکای خودم وضعشون از این حرفا خیلی بدتره. خودم هم حال و روز خوشی ندارم .ما چه به سرمون اومده . چه به سرمون آوردن ، چه به سر خودمون آوردیم . از خانواده بگیر تا اجتماع . چی از مسلمانی مونده. اصلاچه از انسانیت مونده .بهم میگه بزگترین آرزوی یه جوون چیه ؟ میگم یه سقف ، شغل ، خانواده . می گه به جان خودت که برام عزیز بزرگترین آرزوی زندگیم مرگ . فقط از قهر خدا می ترسم و دوری تو .به خاطر سختی بعضی ها بعد خودم کاری نمی کنم . وقتی بهت میگم پیشم باش به خاطر اینه که کاری دست خودم ندم .

تمام حرفاشو باور می کنم. جنون که شاخ ودم نداره .دوتا سیم می خوره بهم جرقه می زنه .

پی نوشت: تا زنبور نشی نمی تونی بفهمی زنبور چطور می بینه . من زنبور هم شدم. جای اون هم بودم .اما خودم نمی دونستم .حالا می فهم چرا بعضی فکرا توی سرم میومد . چه از تو چه از اون یکی. دنیا خیلی تاریکه .تاریکه تاریکه / دیگه هیچی اگه دعامون قبول نشه .

   + کسی معمولی تر از همه ; ۱٢:٠۳ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۳٠ تیر ۱۳۸۸
    comment نظرات ()