ماجرای پرزنت شدن من در گوئست نت و گروه نگرش مثبت - روزهایی به کوتاهی زندگی

روزهایی به کوتاهی زندگی

نقد , طنز , داستان , شعر , روزنوشت

ماجرای پرزنت شدن من در گوئست نت و گروه نگرش مثبت

امروز صبح برگشتم . همون طور که فکر می کردم قضیه مربوط به یکی از معروف ترین شرگت های نت ورک مارکتین یا خرید اینترنتی به نام گلد گوئست بود که در اینجا اسمش با تغییراتی به  گوئیست نت تغییر کرده . کوئست نت یکی از شاخه های موفق گلد کوئیست بود که پس از موفقیت های زیاد در جذب پول افراد!! از گلد کوئیست جدا شد . خونه شون یا به قول خودشون آفیس در محل سعادت آباد تهران یا بهتر بخوام بگم شهرک مخابرات بود .وقتی وارد می شی یک خونه مرتب با امکانات معمولی رو میبینی که چند نفر دم در به استقبالت میان .بعد یواش یواش افراد دیگه از تو اتاق ها داخل میان و با انرژی زیاد و روابط عمومی خیلی خوب باهات احوال پرسی می کنند .سفر چطور بود .راحت اومدی یا نه ؟ .از آشناییتون خوشحالیم و ...  تو رو به یک اتاق می برن که کار رو برات توضیح بدن . شخصی به نام پرزنتور که مسئولیت بیشتری نسبت به بقیه داره با یک کاتالوگ شروع می کنه به حرف زدن که شما می دونید برای چی به اینجا اومدین ؟


من هم با اینکه می دونستم گفتم کار بازاریابی و اون هم شروع می کنه که بله ما در اینجا کار بازاریابی اینترنتی رو انجام می دیم به این صورت که یک محصول رو از شرکت معروف گوئست نت (qi) می خریم و بعد به ازای افرادی که از طریق شما به شرکت معرفی بشه شرکت به شما پورسانت می دن . شما با جذب دو نفر یکی در سمت چپ و دیگری در سمت راست خودتون به ازای هر کدوم از اونها 1000 دلار پورسانت می گیرید و چون بین دو طرف شما تعادل هست 1000 دلار دیگه هم پورسانت میگیرید  . و یک 500 دلار هم شرگت برای خرید محصول 13 امتیازی به شما بر می گردونه که جمعا 3500 دلار می شه . یعنی با جذب دو نفر شما چیزی حدود سه و نیم میلیون تومان از پول تون بر می گرده ( ولی در واقع پاتون گیر می یوفته و در جرائم شریک می شین و راه  پس ندارین ). و با اضافه شدن افراد دیگه به هر کدوم از زیر دستهای شما و بر قراری تعادل در هر کدام ازدستها به شما1000 دلار پورسانت می دن .محصولی که در این گروه  ( تیم اونها به نام" نگرش مثبت "و دو تیم دیگه در سعادت آباد فعالیت دارند به نام ال تیم و اون یکی یادم نیست ) خریداری می شد محصول 13 امتیازی که به اون 13uv می گن . و قیمتی معادل 8,150,000  هزار تومان پول نقد می شه .( 8 میلیون تومان که اشتهاشون هم ماشا الله کم نیست و روز به روز داره بیشتر می شه )

همین طور شاخه ها پایین میره و پورسانتهای شما اضافه می شه تا جایی که درآمد شما به ماهی 60,000 دلار در ماه میرسه و حقوق ثابت شما خواهد بود و به قول خودشون شما بازنشسته می شین.و شما باید یک وصی داشته باشید که اگر برای شما اتفاقی افتاد پول به حساب وصی شما می ره . از نظر ساختار موجود هیچ مشکلی وجود نداره و ظاهرا مو لای درزشون نمی ره . اما ....

کسی که هزینه اجاره خانه رو می ده و هزینه خورد و خوراک افراد ساکن در خانه که اگر شما هم عضو بشین هزینه ی خورد و خوراک شما با اونه بهش می گن آفیسر که یک خونه رو اجاره کرده و افرادی رو که از جاهای مختلف میارن در اونجا به مدت سه روز تمام پرزنت می کنن از فیلم و سی دی های ایجاد تغیر در زندگی و افزایش قدرت ریسک پذیری برای شما می ذارن تا کتابهای پر فروش دنیا مثل " چه کسی پنیر مراجابه جا کرده یا قورباغهات را قورت بده و دولت فرزانگان و ... در کل در تمام این سه روز برای هر ساعت شما برنامه دارن و شما وقت آزاد ندارید . حتی دفاتر دیگه یا آفیس های دیگه سطح شهر رو هم نشونتون می دن که بهتون بفهمونند این شمایید که هر لحظه از درآمد تون عقب می یوفتید و خیلی ها دارن روز به روز پولدارتر می شن ( شما بخونید بد بخت تر ...براش هم استدلال دارم) . آفیسر به میزان  در آمدی رسیده که می تونه علاوه بر هزینه رهن اولیه و هزینه اجاره بها و خورد وخوراک اعضا رو بده تا جایی این کار ادامه داره که تعداد زیر دستهای شما به حد زیر دستهای آفیسر برسه و تعادل دست چپ و راست هم برقرار باشه اون وقته که شما خودتون یه پا آفیسر میشین و جای آفیسر این افیس رو میگیرین و یا اینکه خودتون می رین و از محل پورسانت هاتون یک خونه جدید اجاره م یکنید . آفیسر چهار دست بالای شماست یعنی چهار نفر بین شما و آفیسر وجود داره .

این گروه ها کاملا شما رو یا جو گیر می کنند یا با کلمات و دوره های مختلف آموزشی چشم شما رو کور می کنند از اون طرف دائما دارن برای شما سی دی ها و فیلم ها و سمینارهایی از دکتر آزمندیان گرفته تا افراد ورشکسته ای که در مدت یکی دو سال پولدار شدن رو می ذارن و قدرت ایجاد تغییرات و ریسک پذیری رو در شما افزایش می دن . و با توجه به روحیه و مشکلات شما ( قبل از اینکه به آفیسشون برید توسط کسی که شما رو به گروه معرفی کرده تمام زندگیتون روی سفره میاد . از خصوصیات اخلاقیتون گرفته تا مشکلات خانوادگی و نحوه زندگیتون و حس استقلال طلبی یا آمال و آرزوهاتون )  مثلا ممکنه به شما بگن تا کی می خوای از دست بابات پول بگیری تا کی می خوای جیره خوار خونوادت باشی . برای خودت یک انسان موفق شو و به خونواده و مردم شهرت کمک کن . پدرت نتونست برای تو شرایط ازدواجت رو فراهم کنه تو خودت پولدار شو و پدر مادرت رو به مکه ببر و از این حرف ها .در کل با توجه به روحیه تون حرف های مرتبط رو به شما می زنند .

در ادامه برنامه هاتون سایت شرکت رو نشونتون می دن و محصولات شرکت و یک سی دی که موسسین شرکت و آمریکایی هایی رو که در مدیریت شرکت قرار دارند و اینکه دفتر شرکت در یک برج بزرگ در هنگ هنگ قرار داره و خدمات پستی شرکت رو بانک DHL آمریکا انجام میده و منهتن آمریکا بهمان کار رو می کنه و شرکت مایر آلمان ضرب سکه ها رو انجام میده و بانک مرکزی سودان ارزش سکه ها رو تضمین کرده و مثلا شرکت وریسایت امنیت سایت رو تامین می کنه . اینها رو داشته باشین ( یادتون نره اسامی رو نتا کتمان حقیقت ها رو بگم ) !

از طرف دیگه اصول کار رو در ابتدا به حذف واسته ها معرفی می کند که به جای هزینه های تبلیغات و جابه جایی و انبار داری و واسطه های مغزه دارو دلال ها ما با حذف اونها سود رو مستقیم به شما می دیم و الان در عصر چهارم انقلاب های دنیا قرارداریم و اکنون عصر تجارت اینترنتی هست . مانند گذر انسان از عصر کشاورزی سنتی به عصر صنعتی و ورود ابزار و آهن الات کشااورزی به زندگی مردم و کسانی موفق و پولدار می شن که در ابتدای انقلاب ها فعالیت شون رو شروع کنند !

گفته  می شه که این شرکت 4 سال با دادگاه های آمریکا بر سر قانونی بودن فعالیتش جدل داشت که عاقبت پیروز شد !

اما تناقضات و مخی کاری ها رو از مطالب بالا براتون می گم .

1- حذف واسطه ها و تعلق سود به ما خوب قاعدتا مسئله خوبیه . اما شکال کار از اونجایی شروع می شه که این شرکت ها صرفا به خاطر جذب مشتری به شما سودی نم یدن بلکه به خاطر ایجاد تعادل در دست چپ و راست به شما سود تعلق می گیره و این محدودیت بزرگی در انجام کار شما خواهد بود 

2- برای شما اسم شکرتهای بزرگ مانند LG و samsung  و ژیلت و تویوتا رو میارن که اینها بخش زیادی از فروششون رو از ره نتورک مارکتینگ انجام می دن در صورتی که در لیست محصولات شما هیچ کدام از موارد بالا وجود نداره و محصولاتی وجود داره که در انحصار شرکت مثلا QI هست . مانند نلبکی نانو که ملوکول های آب رذو برای شما مرتب می کنه . بچه ها این محصول رو  گرفتن!! اصلا مزه آب توش فرق می کنه . سبک می شه !! یا مثلا کیت کاهش هزینه مکالمالت بین الملل به قیمت گزاف که شمابا یک تلفن ماهواره ای به مراتب هزینتون کمتر می شه .!! و متداول ترین محصول سفر و اقامت که تو ضیح می دم .

3- اگر در اسامی که در بالا گفتم دقت کرده باشین مثل شرکت آمریکایی DHL که کار رسوندن محصول رو به ععهده داره یا شرکت آلمانی ماینر  و مسئولان شرکت همه از اروپا یا آمریکا هستند و بانک مرکزی سودان ومقر دفتر ششرکت در هنگ هنگ .همه اینها این مسئله رو مشخص می کنه که این شرکت ها ( هرمی و یا نتورک مارکتین که بیش از 300 شرکت برزگ (غول ) نتورک مارکتین در دنیا فعالیت می کنند در کل آمریکا و کل اتحادیه اروپا اتحجازه فعالیت ندارن به دلیل ایجاد مشکلات عدیده اقتصادی برای دولت و خالی کردن جیب پایین دستی ها که بعدا توضیح می دم .به همین دلیل دفتر این شرکت در هنگ هنگ و موسسه مالی یا بانکی که سکه ها رو ضرب کرده در سودان و هیچ بانک بزرگی اجازه این کار رو در آمریکا و اروپا نداره . اما کافیه کمی فکر کنیم تا ببینیم که این شرکت ها مثل هر شرکت های دیگه یا شخصیت های حقیقی و حقوقی می تون با شرکت ماینر قرار داد ضرب سکه داشته باشم و هیچ محدودیتی نداره اما اسم این شرکت اروپایی ذهن شما رو به ااین اانحراف می رسسون که در اروپا هم کار می کنند . یا هر کسی یا شرکتی می تونه با DHL آمریکات قرار داد پستی ببنده . که ذهن ها رو به آمریکا و فعالیت های این شرکت در اونجا منحرف می کنه . یا هر کسی که سایتی داشته باشه و مبلغ زیادی رو برای امنتیت سایتش هزینه کنه می توهه با شرکت "وری ساین " یا مک آفی یا هر شرکت دیگه ای قرار داد ببنده .و هیچ محدودیت قانونی نداره . اما این شرکت ها به خصوص کوئست اینترنشنال که در ایران فعالیت زیادی دارهبا یان کارها برای خودشون اعتبار درست می کنند . و معمولا ما هم که دست پامون رو تو این وقتها گم می کنیم .

4- در مورد نحوه رسین محصولات و مشکلات اون براتون می نویسم که به اگر گزینه 2 رو بخونید می بینید که ابتدا اسم شرکت های بزرگ رو میگن . بعد پای محصولات انحصاری خودشون رو وسط می کشن ( بعد از یک روز که شما یادتون بره ) و بعد هم ( روز بعد ) اگر سوال کنید !!یادتون نره تا سوال نکنید به شما اطلاعات اضافی نمی دن .و ریزه کاری ها رو نمی گن !! مثلا بعد از اینکه سوال کنید که با توجه به تحریم ایران و ممنوعیت فعالیت در ایران و رسیدن محصول و هزینه انتقال این مطالب رو براتون می گن .که بعله کاملا شما درست میگید . هزینه انتقال کالا به دبی 60 دلار و شما باید خودتون ! یا کسی این محصول رو براتون بیاره .( حالا دیگه گفته نمی شه که اگر نتونید مثلا ظرف مدت یک ماه محصول رو بیارین و اگر محصول برگشت بخوره آیا دوباره به شما محصول رو می دن . یا نه ؟ محصول رو به شخص دیگه ای نمی فروشن ! دوباره محصول رو می تونید بگیرید یا نه ؟ هزینه ارسال مجدد چقدر می شه و ....)

5- اما به شما گفته می شه با توجه به مشکلات که در محصول هست شما محصول سفر و اقامت رو انتخاب کنید که به مدت یک هفته در سال خودتون و سه نفر دیگه می تونید در تمام اقامت های این هتل که اکثرا !!  هتل های 5 ستاره !! هستند انتخاب کنید.اما نکته مهم(  که البته مثل موارد قبل تا پرسیده نشه گفته نمی هش اینه که شما با مبلغ 8 میلیون تومان فقط هرینه اقامت رو در محل دایدین و کلیه هزینه ها شامل هواپیما و خورد و خوراک و هزینه های جانبی با خودتونه !!! 

6- خوب این رو هم گفتم حالا می رسیم سر سفر که آیا کسی هم تا حالا از خودشون رفته یا نه . وقتی این سوال رو می پرسید ( البته دروغ نمی گین که آره مثلا من رفتم چون ممکنه کسی از نزدیکای شما رفته باشه و براتون تعریف کرده باشه و با آدرس دادن و نشانی خواستن دروغشون در بیاد و یا بعدا جای شکایت باقی بمونه ) گفته میشه که بعله ... چون خودمون کار داشتیم و مشغله داشتیم کارت اقامتمون ور به یکی از فامیلامون یا دوستامون که مثلا ترکیخه هستند دادیم تا برن حالش رو ببرن !! راست میگن !! چون خودشون هیچ وقت نمی تونن برن . چطور ؟ 

با تحقیقاتی که شده شما باید برین و کارت سفرتون رو از این شرکت در نزدیک ترین محل نمایندگی که دببی هست بگیرید ( که البته همون مشکلات بالا و هزینه هایی رو که گفتم داره ) .و بعد به سفارت ایران بیاین و کاراتون رو ok کنید و تا بدونن که محل اقامت شما در محل های اقامت گاههای شرکت های نتورک مارکتین هست ( به دلیل ممنوعیت و کلاهبردار شناخته شدن این چنین فعالیت ها در ایران شما بازداشت میشین و طبق ماده اول قانون مجازات الامی که در سال 84 تصویب شد و با توه به بند "ز" همین ماده قانون کلیه افراد مشغول در شرکت های هرمی و نتورکین و یا به طور عام شرکت هایی که به جذب در سمت چپ و راست و گرفتن پورسانت مشغول هستند متحمل جزای نقدی و حبس از 5 سال تا 15 سال خواهید بود .!!! پس باید قید سفر رو هم یزنید ولی به شما نمی گن .

6-مورد دیگه ای که هست به دلیل فیــــــــــلتر بودن سایت شرکت کوئست نت در هر آفیس برای وصل شدن به اینترنت و رد کردن فـــیــــلتر از v*p*n  استفاده می کنند که اگر به این مسئله آگاه باشید استفاده از وی * پی * ان موجب میشه که سیستم شما به راحتی هک بشه و تمام اطلاعات حساب tc شخص و پسوردهای حساب کاربریش و حتی شماره ecart ها به راحتی در اختیار افراد دیگه قرار بگیره . که پیش ببینی اینکه چه فجایعی ممکنه اتفاق بیفته دور از ذهن نیست . .مسئله بعدی در همین مورد اینه که e cart ها در بازار آزاد با مبلغی کمتر از نرخ روز دلار به فروش میرسه و اگر کسی بدون اینکه شما بدونید ecart شما رو بفروشه و ازش سوئ استفاده کنه شرکت صاحب حساب رو مقصر می دونه و حساب کاربری طرف رو می سوزونه و این یعنی پول شما پر !!

7- اما مشکل دیگه ای هم هست که بالادستی ها بعد از اینکه شما به مرحله آفیسری رسیدید و از محل در آمد هاتون که تا حالا سه ، چهار میلیون شده آفیس رو به شما تحویل میدن و شما باید از سود خودتون پول پیش خونه که چیزی حدود سه چهار میلون حداقل اش هست رو بدین و شخص آفیسر قبلی پول خودش رو تحویل می گیره و میره به مرحله بالایی . از این جا به بعد کلاهبرداری می تونه شروع بشه که دیگه چشم شما به چشم آفیسر تون نمی خوره .و دیگه اونو نمی بینید . و دو راه دارید . یا باید به این چرخه ادامه بدین و سر چند نفر رو کلاه بزارید تا پول خودتون نقد بشه و چند ماه از زندگیتون طلف کنید و از دست شاکی ها فراری باشید یا اینکه قید پولتون رو بزنید .و سر افکنده بر گیدید .

مسئله اینه که در بعضی از آفیس ها افراد بالا سری خودشون رو آفیسر جا می زنند و خونه اجاره می کنند و زنجیر های پایین خودشون رو هدایت می کنند تا چندین نفر جذب بشه و به محض اینکه کسی به جای اون رسید همون مراحل بالا ادامه پیدا می کنه . 

شخصی که جای آفیسر رو گرفته نمی تونه ecart ها رو به پول تبدیل کنه چون دیگه دستش به بالا سری ها نمی رسه که بخواد به اونها یک شماره بده و ازشون پول بگیره !!و در یک کلام بد بخت می شه .

8-بعد از آفیسر شدن شما اگر مراحل بالا اتفاق نیفته مشکل دیگه این می تونه باشه که با e cart هایی که شما به بال سری ها تحویل می دین اونها از ecart  شما سوئ استفاده کنند و و شرکت حساب شما رو بسوزونه و در عمل دوباره یا باید به صورت سوری به کارتون ادامه بدین و پول یکی دو نفر رو بالا بکشین یا باید دست از پا دراز تر قید پول و آبروتون رو بزنید . 

9-علت اینکه این شرکت ها یعنی نتورک مارکتین ها مثل QI از محصولات انحصاری استفاده می کنن قیمت گزاف و به شدت گرانیه که روی محصولاتشون می ذارن . و هیچ کدوم از محصولات اونها مصرفی نیست .توی هر استانی با قیمتی به مراتب کمتر میشه رفت ترکیه یا هر جای دیگه با پول غذا و هواپیما و اقامت نه مبلغ 8 میلیون برای 30 که خیلی هاشون هنوز پاشون رو هم تا علی آباد نزاشتن چه برسه به ترکیه و مالزی و تایلند و چین و ... ( خنده داره نه !!)

در مورد اشباع چرخه جذب افراد و اینکه ممکنه همه افراد یک بار پرزنت شده باشن و تمایل به جذب نداشته باشن هم جواب دارن و من هم جواب دارم .

در مورد حلال بودن کار و همین طور خارج شدن پول از کشور و فتوای مراجع و همین طور احتمال سود مند بودن هم مطالبی رو دارم که ان شائ الله در پست دیگه ای می نویسم .

دستم واقعا خسته شد و حوصله نکردم در مورد جملات و غلط تایپی دوباره متن رو بخونم. بعضی جا ها هم چند بار بلند شدم و رفتم .ممکنه پیوستگی مطلب نداشته باشه . ولی فکر میکنم متن کاملی شد .خودم که گشتم همچین چیزی ندیدم . ولی مواردی بود که بعضی ها خوب نوشته بودند . در پست دیگه که در این مورد نوشتم چند تا لینک از مقالات روزنامه ها رو هم می ذارم . امید وارم برای کسانی که اطلاعاتی در این  مورد می خوان داشته باشن سودمند بوده باشه و لینک این مطلب رو برای کسانی که می خوان عضو اینم گروه ها بشن بدین . دوستم داره پشیمون می شه .با کمک لئو داریم رایش رو می زنیم . حالا مونده یه نقشه درست و حسابی که پولش رو پس بگیریم .!!راستی موقعی که می خواستم بر گردم هیچ کدومشون بهم نگفت چرا نیم خوای عضو نشی .خدا خدا میکردن رای دوستم رو هم نزده باشم .

البته به قول خودشون اصولی کار می کنند و مثل گروه های غیر اصولی طرف رو جو گیر نمی کنند .و همه چی منطقی پیش می ره . و باید در سکت حرکت کرد . ما خداییش در کارشون ماهرند .و بسیار آموزش دیده . راستی روز در مورد تمام طرح ها و آموزش هایی که بهم دادند ازم امتحان گرفتن .کلش رو براشون توضیح دادم . فکر کنم 19.5 می شدم.!!

کلمات : qi iran- گلدکوئست - کوئست نت - نت ورکر های ایران- تیم نگرش مثبت - صمیمیت اساس موفقیت - ایران کوئست - qi - quest international- network -کلاهبرداری اعضا شرکت های نت ورک مارکتینگ- صمیمیت /نگرش مثبت اساس موفقیت - پرزنت شدن - شرکت های شبکه ای marketing

   + کسی معمولی تر از همه ; ۱:٤٦ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢٦ مهر ۱۳۸۸
    comment نظرات ()