در این روزهای شادی پخش سریال سالهای مشروطه را قطع کنید - روزهایی به کوتاهی زندگی

روزهایی به کوتاهی زندگی

نقد , طنز , داستان , شعر , روزنوشت

در این روزهای شادی پخش سریال سالهای مشروطه را قطع کنید

در این روزهای پیروزی حکومت اسلامی بر حکومت شاهنشاهی و در حالی که مردم ما در حال آماده شدن برای جشن 22 بهمن ماه هستند طبعا باید شاد باشند سریالی که به تازگی پخش می شه : سالهای مشروطه" است . که به زمان زندگ بزرگ مردی از تاریخ ایران به نام  امیر کبیر و حواشی اون پرداخته .تا به اینجا رسید که امیرکبیر در بازار شهر در حال سرکشی و با خبر شدن از احوال مردم بودند که به کسبه ای از بازار بر خورد که سماور می فروخت .و کسی که در مورد نان مردم حرف زد . . .  

امیر نظام : این سماور ساخت کجاست؟
کاسب: روسیه حضرت امیر .
- این خیانت به ملت و کشور.
--می توانی مثل این رو صنعت کنی
-بله حضرت امیر
--اگر مثل همین رو بسازی امتیازش رو بخودت می دیم و تا 16 سال از مالیات معاف می شی .

اصالت یک مملکت با مردمشه.
. . .

* وارادات بی رویه گندم خارجی ، چای خارجی ، برنج هندی و تایلندی و پاکستانی .کفش و کیف و هزار وسیله دیگه چینی، انواع پارچه ،اسباب بازی دست بچه هامون ، لوازم آرایشی و بهداشتی ،شکر، مرکبات وگوشت وارداتی برای شب چله ، عید ، رمضان . . . . و هر چیزی که خودتون بهتر از من می دونید در مقابل یک سماور ساخت کشور دیگه که داریم می بینیم چیزی نیست.اون وقت تدبیر ها چگونه عمل می کند .

* و چقدر طعم استقلال ، و ازادی با انرژی هسته ای دلچسب است حتی اگر غذای سر سفره هامان و قوت لایموت شکم های مردم مسلمان این مملکت را از اجنبی ها بگیریم  اما . . .  

* یاد حرف ده نمکی می افتم که چند شب پیش حرفهایی رو زد که کمتر توی رسانه " ملی " مان شنیده بویدم . "کدام استقلال کدام پرسپولیس ".این ها را درست کرده اند که ما را سر گرم کنند . نگاه به دعوای داخل زمین بازیکن ها نکنید . بعد از بازی دست به گردن هم می اندازند . کتک کاری روی سکو ها و کشته و زخمی شدنش برای مردم وهوادارها است وپول های میلیاردی مال بازیکنان .کدام چپ کدام راست ؟اینها را ساخته اند که سوال ما بجای در خواست عدالت این باشد که قدرتی که به طور معمول عوض می شود دست کدامشان باشد ؟

نمی خواستم پست سیاسی بنویسم . اما اگر سیاست ما عین دیانت ماست . پس می شود  اینجا هم در  راه عقیده نوشت. انتظار بر قراری عدالت در جامعه حق هر ملوکی است که از ملک خود می تواند داشته باشد .


وَابْتَغِ فِیمَا آتَاکَ اللَّهُ الدَّارَ الْآخِرَةَ وَلَا تَنسَ نَصِیبَکَ مِنَ الدُّنْیَا وَأَحْسِن کَمَا أَحْسَنَ اللَّهُ إِلَیْکَ وَلَا تَبْغِ الْفَسَادَ فِی الْأَرْضِ إِنَّ اللَّهَ لَا یُحِبُّ الْمُفْسِدِینَ


و با آنچه خدایت داده سراى آخرت را بجوى و سهم خود را از دنیا فراموش مکن و همچنانکه خدا به تو نیکى کرده نیکى کن و در زمین فساد مجوى که خدا فسادگران را دوست نمى‏دارد.

سوره قصص آیه 77

   + کسی معمولی تر از همه ; ٦:٥٠ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱٥ بهمن ۱۳۸۸
    comment نظرات ()